11 pokojných plemien psov

Nie je nič lepšie ako prísť domov po dlhom dni a privítať sa s vrtiacim chvostom. Psy sú skutočne najlepšími priateľmi človeka. V závislosti od vašej osobnosti môžete uprednostniť niektoré plemená pred inými. Dôvodom môže byť viacero vecí vrátane ich veľkosti a temperamentu. Niektorí ľudia chcú kamaráta na turistiku, iní chcú kamaráta na sledovanie televízie. Obe možnosti sú úžasné. Dnes sa zameriame na tú druhú: na pokojné psy. Tu je 11 skvelých, pokojných plemien psov všetkých veľkostí.

Nemecká doga

Ako jedno z najväčších psích plemien môžu nemecké dogy naháňať strach. V skutočnosti sú to veľmi priateľské, láskavé a verné psy. Sú z nich skvelí rodinní maznáčikovia, pretože sa úzko viažu na svojich majiteľov. Sú to pokojné psy s vyrovnaným temperamentom a radi sa povaľujú na gauči so svojimi ľuďmi.

Bullmastif

Bullmastify sú ďalším zastrašujúcim plemenom psov. Sú to pracovné psy s veľkými kosťami a svalnatou postavou. Za ich tvrdým zovňajškom sa skrývajú láskavé, hravé a k rodine priateľské psy. Sú to ochrancovia a vynikajúci strážni psi, ale sú aj nežní k deťom a priateľom. Ak hľadáte pokojného, priateľského strážneho psa na ochranu svojej rodiny, určite zvážte bulmastifa.

Mops

Ak sú vám sympatickejšie menšie psy, mopslíky si zamilujete. Ich rozkošná vráskavá hlava, krátky nos a často bacuľaté telá vám okamžite vyčaria úsmev na tvári. Majú veľkú osobnosť, ale sú celkom vyrovnané. Sú pokojné, ale napriek tomu sa rady hrajú. Mopslíci sú ideálnymi domácimi miláčikmi pre ľudí, ktorí sú mierne aktívni, nie sedaví.

Francúzsky buldog

Francúzske buldočky, inak známe ako francúzske buldočky, sú milé, živé domáce zvieratá s očarujúcimi vlastnosťami. S malým, kompaktným telom a veľkými, netopierími ušami si francúzske buldočky ľahko ukradnú srdcia milovníkov psov na celom svete. Ak by vám ich rozkošný vzhľad nestačil, ich temperament je tiež špičkový. Francúzske buldočky sú láskavé a priateľské, ale relatívne pokojné a vhodné pre majiteľov žijúcich v malých priestoroch.

Novofundlandský pes

Obrovský pes, novofundlandský pes, je pracovné plemeno. Novofundlandské psy alebo novofundlandské psy majú priateľskú povahu a jemnú povahu. Hoci sú z nich nádherní, silní pracovníci, sú to aj pokojní a láskaví spoločenskí domáci miláčikovia. Sú z nich aj skvelé služobné psy, pretože majú prirodzený inštinkt chrániť.

Greyhound

Napriek svojej povesti oceňovaných pretekárskych psov sú greyhoundi absolútne gaučové psy. Ale nechápte nás zle, keď chcú, sú aktívni – dokážu bežať rýchlosťou až 45 míľ za hodinu. Doma sú však vynikajúcimi spoločníkmi. Nie sú agresívni a skvele sa znášajú s deťmi. A nikde nie sú radšej ako zachumlaní v deke na gauči.

Baset

Baset s veľkými, strapatými ušami a krátkym, pevným telom má jedinečný vzhľad, vďaka ktorému sa stal jedným z najobľúbenejších poľovných psov. Často sú zobrazovaní v knihách alebo filmoch ako očarujúci spoločenskí domáci miláčikovia zábavných postáv vo všetkých scenároch. Basetovité psy sú zvyčajne pokojné a mierne vychované, čo z nich robí vynikajúcich rodinných miláčikov.

Cavalier King Charles španiel

Kavalír King Charles španieli sú obľúbení z nejakého dôvodu – sú to láskavé, rozkošné a rodinné psy s jemnou povahou. Hoci ich potreba pohybu je relatívne nízka, kavalier king Charles španieli by mali mať pravidelné prechádzky, aj keď sú pomalí.

Boloňské

Bolonský pes pochádza z Bologne v Taliansku z 11. storočia, kde si ho obľúbila šľachta pre jeho pokojnú, láskavú povahu. Biele a huňaté malé psy, bolonské psy môžu byť úžasnými rodinnými miláčikmi.

Veľký pyrenejský palácový pes

Ak ste pripravení privítať vo svojom živote (veľmi) veľkého psa, veľký pyrenejský pes je skvelou voľbou. Sú to veľké, pokojné psy, ktoré sú veľmi láskavé a budú vychádzať takmer s každým, vrátane detí a iných domácich zvierat. Historici sa domnievajú, že sa vyvinuli z horských ovčiarskych psov v Strednej Ázii, ktorých história siaha tisíce rokov do minulosti, čo by vysvetľovalo ich majestátny vzhľad.

Pekinský palácový psík

Pekinský palácový pes je starobylé čínske plemeno psov, ktoré sa chovalo ako domáci miláčikovia kráľovskej rodiny. Sú to verné a pozorné psy na kolenách s dlhou, krásnou srsťou a rozkošným malým telom.