14 najlepších bytových psov pre ľudí s malým priestorom a veľkým srdcom

Pri domácich zvieratách v byte záleží na veľkosti. Obrovské labky a dlhé nohy sa nie vždy dobre kombinujú s malými obytnými priestormi. Veľkosť psa však nie je to jediné, na čom záleží.

Pri výbere ideálneho psíka do bytu by ste mali brať do úvahy aj jeho energetickú úroveň, hlučnosť a dokonca aj priateľskosť. Susedia v tesnej blízkosti znamenajú veľa socializácie a spoznávania nových ľudí a tiež iných psíkov.

S ohľadom na tieto všeobecné vlastnosti vám prinášame 14 najlepších bytových psov, ktorí by mohli byť skvelou voľbou pre ľudí s menším priestorom a stiesneným priestorom!

Bišónsky fríz

Hypoalergénne a úplne očarujúce bišóny sa rýchlo učia a milujú takmer každého. S hmotnosťou okolo 15 kilogramov ide o hravého spoločníka, ktorý nezaberie veľa miesta ani na gauči.

Francúzsky buldog

Toto plemeno sa v poslednom čase teší veľkej popularite medzi mileniálmi, ale francúzske buldočky boli v Paríži mimoriadne obľúbené už v 18. storočí. Rýchla každodenná prechádzka ich dostatočne udrží v kondícii a málokedy šteká (čo je veľká výhoda pre susedov).

Greyhound

Človek by si nemyslel, že najrýchlejší pes v okolí sa prispôsobí trojizbovým príbytkom, ale títo šprintéri naozaj radi leňošia väčšinu dňa. Vezmite ich do psieho parku, aby si poriadne zacvičili, a budete mať ospalého miláčika, kým sa bude vysielať seriál This Is Us.

Mops

Trochu zlomyseľní, ale úplne milujúci mopslíci svojou domáckou povahou uľahčujú život obyvateľom bytov. Dávajte si pozor, ak bývate niekde, kde sú extrémne teploty, a kontrolujte pochúťky – mopslíci majú radi jedlo a sú náchylní na obezitu.

Cavalier King Charles španiel

Charlotte si v seriáli Sex v meste adoptovala kavaliera. Tieto psy na hranie majú radi prechádzky okolo bloku – a potom, samozrejme, miesto na vašich kolenách. Pri hmotnosti 13 až 18 kilogramov sa aj v malej garsónke nájde miesto pre jedného z týchto hodvábnych krásavcov.

Bulldog

Napriek svojim svalnatým rámom si buldogy získali povesť lenivých povaľačov. Pokiaľ ide o pohyb, mali by vám stačiť svižné prechádzky a oceníte ich priateľské a verné správanie. Mestá v horúcom podnebí nie sú pre ich krátke tváre najlepším domovom.

Havenese

Ahoj, desaťkilový chlpáčik. Rovnako ako ich predkovia žijúci v kubánskom hlavnom meste, aj havanské psy vynikajú v centrách miest a dokonale sa uspokoja s klauniádou vo vašej podložke. Tu je váš nový najlepší priateľ, ak chcete spoločenské šteňa so zabudovaným zábavným systémom. Hodvábnu srsť nechajte rásť dlho alebo ju zastrihnite nakrátko pre jednoduchší plán starostlivosti.

Shih Tzu

Shih Tzu, ktorý bol pôvodne vyšľachtený na život v čínskych palácoch, sa celkom rád uspokojí aj s vašimi skromnejšími príbytkami. Rodičia, spozornite: títo láskaví psíci sa výborne znášajú s deťmi a inými psami.

Bostonský teriér

Ak hľadáte psa s oveľa kratšou srsťou, máte šťastie. Bostonský teriér, prezývaný “americký džentlmen”, si zaslúži svoje citované meno. Toto malé plemeno je živé a zábavné, no stále kompaktné a ochotné potešiť.

Biewer teriér

Ak ste pôvodne mali na mysli jorkšíra, zvážte radšej jeho mladšieho bratranca. Biewer (vyslovuje sa “bobor”) teriér pochádza len z 80. rokov, ale už si získal povesť vďaka svojej miernejšej povahe a pokojnejšiemu správaniu. Pri hmotnosti 4 až 8 kilogramov môžete tohto drobného miláčika ľahko nabrať jednou rukou.

Maltézsky psík

Nezamieňajte si ho s havanským psom, tento celobiely pes môže vážiť o polovicu menej (menej ako 7 kilogramov v porovnaní s až 13) a pochádza zo Stredomoria. Sú to rodení a vychovaní spoločníci, ktorí vyžarujú hravý šarm. Čo sa týka dlhej srsti, maltézsky psík v skutočnosti lína len zriedkavo.

Nemecký špic

Oddanosť je pri tomto plemene špicov základom hry. Výraz pripomínajúci líšku si vás môže získať, ale pri týchto pozorných chlpáčoch si dávajte pozor. Ak si nedáte pozor, môžu si vypestovať záľubu v štekaní na cudzích ľudí. Našťastie sú mimoriadne ochotní potešiť a ochotní učiť sa.

Bedlingtonský teriér

Bedlingtonské teriéry s výrazne huňatou srsťou vyčnievajú z davu, ale jediné, čo naozaj chcú, je stať sa súčasťou rodiny. Váš nový kamarát, ktorý je v prírode čulý, si bude vyžadovať dlhšie prechádzky a hry, ale odmenou vám bude pes, ktorý je verný až do špiku kostí – a málo lína.

Taliansky chrt

Ide o miniatúrnu verziu pretekárskeho chrta, ktorý váži približne 10 kg namiesto 60 kg. Sú to úplní prítulkovia a radi sa uvelebia na posteli, ale stále v nich prúdi coursingový duch. (Prečítajte si: Nedovoľte im pohybovať sa bez vôdzky v neoplotených oblastiach.)