22 rozkošných hypoalergénnych psov, ktoré sa neošúchajú

Ak sa chcete uvelebiť na gauči s rozkošným a chlpatým priateľom, ale máte problémy s alergiami, potom môže byť hypoalergénny pes dokonalým riešením pre všetky vaše prítulnosti. V čom sú teda hypoalergénne psy skvelé pre alergikov? Jednou z hlavných výhod hypoalergénnych psov je, že nelínajú, čo znamená, že z ich srsti sa uvoľňuje len málo chlpov. Navyše, keďže nelínajú, nemusíte neustále zbierať alebo vysávať nepoddajné chlpy po celom dome.

Ak ste snívali o tom, že si osvojíte psa, ale nerobia vám dobre alergie na psov, ešte vlastníctvo psa nevylučujte. Odborníci z Amerického kynologického klubu nás upozornili na týchto rozkošných psíkov, ktorí vám dajú všetku svoju lásku bez toho, aby všade zanechávali svoju srsť. Medzi týmito hypoalergénnymi psami, ktoré nelínajú, si určite nájdete svojho nového najlepšieho priateľa – od maličkých psov, ako sú bišóni a jorkovia, až po stredne veľké psy, ako sú pudli a portugalskí vodní psi. A keď svojho psa privítate doma, nezabudnite ho prekvapiť týmito zábavnými hračkami pre psov.

Bichon frise

Bišóni vyšľachtení na hypoalergénnosť sú jedným z najlepších výberov Amerického kynologického klubu pre alergikov. Ich meno znamená vo francúzštine “huňatý biely pes” a je to dokonalý opis pre malé plyšové guľôčky. Vďaka ich malej veľkosti sa výborne hodia aj do útulných obytných priestorov.

Prev