Najlepšie plemená psov pre deti a rodiny

Mnohé plemená psov majú povesť psov, ktorí dobre vychádzajú s deťmi. Rodina s deťmi potrebuje v ideálnom prípade inteligentného, cvičiteľného psa s dobrým, vyrovnaným temperamentom a miernou úrovňou energie. Takisto je nevyhnutný pes s mäkkou papuľou alebo so zábranou uhryznutia. Psy ako goldeny a labradory majú “mäkkú papuľu” zakorenenú vo svojej DNA z čias, keď pracovali ako psy na aportovanie hydiny; boli vycvičení, aby pri aportovaní nekousali do koristi. Ideálne psy, ktoré sú bezpečné pre deti, musia byť neagresívne a tolerantné aj voči chytaniu za vlasy a množstvu objatí.

Tu je 14 typov psov, ktoré sa v minulosti dobre správali v blízkosti detí.

Boxer

Boxeri sú známi tým, že sú hraví a nevadí im spriateliť sa s deťmi ako kamaráti na hranie. Je to živý pes, ktorý sa dokáže pohádať s deťmi, ktoré majú tiež nekonečnú energiu a lásku k pobytu vonku. Má bláznivú, detskú povahu, ktorú deti dokážu oceniť. Niekedy môže byť nemotorný a zraziť alebo zraziť jedno či dve deti, preto ho v blízkosti batoliat pozorne sledujte.

Pudel

Pudli sú mimoriadne inteligentní a majú skvelý temperament. Vysoká energia pudla sa často zhoduje s energiou dieťaťa. Pudli sú milujúci, prítulní, jemní a trpezliví. Navyše máte na výber veľkosť: toy, miniatúrny alebo štandardný. Väčší, štandardný pudel je pravdepodobne najlepšou voľbou pre rodiny s deťmi; je najodolnejší a vydrží viac hrubého zaobchádzania ako menšie odrody.

Bichon frise

Tento malý vatový psík sa rád hrá a zvyčajne nie je príliš hyperaktívny. Je láskavý, očarujúci a má energiu, ktorá sa vyrovná nekonečnej detskej nálade. Je to tiež malý pes, ktorý malé deti nezastraší ani neohúri. Aj keď ak je dieťa príliš búrlivé alebo hrubé, môže dať varovným šklbnutím najavo, že znesie len toľko.

Nemecký ovčiak

Toto plemeno je mimoriadne verné a ochranárske, ale musí byť dobre vycvičené. Nemeckí ovčiaci majú hravú stránku, najmä v mladšom veku. K svojej rodine dokážu byť milí a nežní, ale voči cudzím ľuďom sú opatrní. Je to inteligentné plemeno, dá sa naučiť takmer na všetko.

Shetlandský ovčiak

Šeltie sú podobne ako kólie psy “Lassie”. Sú to pokojné, jemné a tolerantné plemená, ktoré sa často dobre znášajú s deťmi každého veku a veľkosti. Šeltie majú rady ľudskú spoločnosť. Toto plemeno je hravé a dobre sa správa k deťom, ale potrebuje určitý výcvik, aby sa prelomil jeho prirodzený sklon k štípaniu alebo paseniu. Príliš aktívne deti by mohli psa premôcť, preto pozorne sledujte ich vzájomnú interakciu, aby ste sa uistili, že spolu dobre vychádzajú.

Mops

Mops sa rád hrá, a to zahŕňa aj hru s deťmi. Toto brachycefalické plemeno (s plochou tvárou) by sa nemalo preťažovať, pretože je náchylné na prehriatie, takže krátke hry a odpočinkové túlenie s ľuďmi je pre toto šteňa ideálne. Tento pes s nižšou energetickou hodnotou je ideálny pre rodiny, ktoré hľadajú psa na kolená alebo spoločníka na maznanie.

Írsky seter

Írske setre sú plné ohraničenej energie a pre najmenšie deti sú možno trochu búrlivé, ale pre staršie deti sú ideálnym spoločníkom na hranie. Tento pes rád aportuje a sprevádza rodiny na túrach. Je to skôr aktívny pes, takže by sa najlepšie cítil v domácnosti, ktorá plánuje veľa aktivít, do ktorých sa zapojí aj rodinný psík.

Bostonský teriér

Tieto malé až stredne veľké psy dosahujú hmotnosť približne 25 kg a sú zvyknuté na život v meste, vrátane toho, že sa dobre hodia do bytov. Bostonské teriéry sú neagresívne plemeno, ktoré oceňuje hry a zábavu s deťmi. Niekedy sa môžu príliš vzrušiť alebo neúmyselne zraziť batoľa, ale nechcú mu ublížiť.

Cavalier King Charles španiel

Kavalieri sú priateľská skupina. Tieto malé psy veľkosti hračky dokážu vychádzať takmer s každým vrátane detí a iných psov. Majú šmrnc a radi sa hrajú, ale vedia sa aj láskyplne a objímavo pomaznať.

Bulldog

Buldoci, podobne ako mopslíci a boxeri, sú ďalším brachycefalickým plemenom, ktoré by sa malo uskromniť, pokiaľ ide o tony aktivít, najmä počas teplých dní. Toto plemeno si užije krátku šantenie alebo kolo hry, ale potom sa pravdepodobne uloží na spánok. Tieto psy majú milú povahu a znesú aj trochu drsnejšej zábavy s deťmi.

Beagle

Bígle sú plemeno psov, ktoré spopularizoval “Snoopy”. Tieto psy sú priateľské, múdre a nie príliš veľké, takže sú vhodné pre deti. Hoci niektorí z nich môžu byť trochu náruživí, zvyčajne veľmi dobre reagujú na výcvik. Sú to spoločenské plemená, ktoré sú rady v spoločnosti ľudí vrátane detí. Sú verné, ľahko sa zblížia s dieťaťom. Môže byť dokonca jedným z najlepších strážnych psov pre vaše dieťatko, ktorý vám dá najavo svojím charakteristickým brechotom, keď sa niekto priblíži. Keďže ide o hlasné plemeno, nemusí to byť najlepší pes pre driemajúce malé dojčatá a batoľatá, ktoré sa ľahko zobudia od štekotu alebo zvukov.

Labradorský retriever

Labrador je verný rodinný pes. Sú vyrovnané a sú jednými z posledných psov, ktoré sú agresívne. Sú to spoločenské, milé, jemné a veľmi inteligentné psy. Skvele vychádzajú s deťmi a ostatnými zvieratami v dome. Znesú, keď ich dieťa objíme, pohladí alebo pohladí. Ich uvoľnené správanie je veľkým plusom pre rodiny s malými deťmi. Ocenia veľa priestoru, najlepšie s dvorom, pretože potrebujú veľa každodenného pohybu.

Zlatý retriever

Zlatý retriever je veľmi podobný dlhšej srsti labradorského retrievera. Ich temperament je veľmi podobný: jemný, pokojný, tolerantný a neagresívny. Toto plemeno môže byť hyperaktívne a trochu nezvládnuteľné, ak nemá konštruktívny spôsob, ako uvoľniť svoju bohatú energiu. Je to hravé a inteligentné plemeno, ktoré môže byť skvelým spoločníkom pre deti školského veku, ktoré si radi zahrajú aport a iné hry na dvore.