Psy ideálne pre starších ľudí

Malé plemená psov boli vyšľachtené pre ich kompaktnú a ľahko ovládateľnú veľkosť. V niektorých prípadoch bola ich drobná veľkosť prínosom pre ich pracovné alebo lovecké schopnosti, zatiaľ čo v iných prípadoch boli jednoducho žiaduce ako psy na kolenách a všestranne roztomilí malí spoločníci. Malé psy sa vo všeobecnosti ľahko prepravujú a zvyčajne majú nižšie náklady na krmivo a lieky ako veľké plemená. Mnohé malé plemená psov sa navyše dobre uplatnia v domácnostiach s obmedzeným priestorom.

Tu je 10 najlepších plemien malých psov, ktoré môžete chovať ako domácich miláčikov.

Charakteristika plemena

Vo všeobecnosti sa za malé plemená považujú psy, ktoré vážia približne 20 kg alebo menej. Niektoré malé plemená sú veľmi kompaktné a nízke pri zemi, zatiaľ čo iné môžu byť pomerne vysoké a zavalité. Nie všetky malé plemená psov milujú byť psami na kolenách a mnohé z nich majú viac energie ako niektorí ich veľkí psí kolegovia. Ak teda hľadáte plemeno, ktoré sa dokáže prispôsobiť životu v malej domácnosti, určite si vyberte také, ktoré je známe svojím pokojným správaním.

Yorkshirský teriér

Mnohí jorkšírski teriéri radi sedia na kolenách svojich majiteľov a nevadí im, keď ich nosia. Nie sú to však slabučké psy. Jorkšíri vynahradzujú svoj malý vzrast obrovskou osobnosťou. Dokážu byť vynikajúcimi strážnymi psami, ktorí hlasno oznamujú akýkoľvek pohyb v okolí domu. Napriek tomu sú to predovšetkým láskaví spoločníci a nepotrebujú veľa priestoru, aby mali dostatok pohybu.

Prev